BL: Manchester City – Real Madrid, ki jut tovább? Tippek

Tamás Zoltán
Hirdetői nyilatkozat
Tartalmunkban időnként kapcsolt linkeket használunk, amikor azokra kattint, mi az után jutalékot kaphatunk – Önnek ez nem jár többletköltséggel. A weboldal használatával Ön elfogadja feltételeinket és adatvédelmi szabályzatunkat.
pep guardiola manchester city

A múlt heti gólparádé után, amely 3-3-ra végződött, ma este ismét összecsap egymással a Manchester City és a Real Madrid. A két csapat az elmúlt évek során gyakorta egymásba botlik, emlékezhetünk a 2021-22-es évad fordulatos mérkőzéseire, amikor a Real Madrid a 90. percben még kiesésre állt, ám a hosszabbítás perceiben megfordította a mérkőzést, és a ráadásban Benzema 11-es góljával eldöntötték a továbbjutás sorsát is.

De akár említhetnénk a 2022-23-as idényt, amikor a Real Madrid odahaza 1-1-es döntetlennel zárta a találkozót, majd a visszavágón Manchesterben egy 4 gólos pofonba szaladt bele. Ezúttal meg lenne az okuk a visszavágásra.

A fogadóirodák ajánlatait elnézve papírformának ígérkezik a City számára a találkozó, de vajon tényleg így van?

Manchester City – Real Madrid beharangozó

Az odavágón egy gólgazdag adok-kapok szemtanúi lehettünk. Bernardo Silva már a második percben megszerezte a vezetést a vendégeknek, amire a válasz Camavinga Ruben Diason megpattanó gólja volt a 12. percben. Nem sokkal később, a 14. percben Rodrygo megfordította a találkozót. A brazil remekül futott el a bal szélen, majd egy pimasz lövéssel rúgta el a labdát Ortega mellett.

A fordulás után előbb Phil Foden majd Josko Gvardiol lőtt 1-1 bődületes gólt, ismét megfordítva a találkozót. A csattanó a 79. percben jött, amikor Vinicius Junior ívelését kapásból ellőtte Fede Valverde. A kapus védhetetlen volt. Végül pedig Valverde gólját válaszották a forduló góljának is. Ha nem láttad a mérkőzést, vagy az összefoglalót, akkor azt most megteheted.

Pep Guardiola nagyon optimista a találkozóval kapcsolatban, és megpróbálják elintézni a Realt odahaza.

„Az embereinkkel biztonságban érezzük magunkat, védve és támogatva. Tudjuk, hogy képesek vagyunk kezelni a lendületet. Meg akarjuk nyerni a meccset. Van egy tervünk, amiben hiszünk, és így nekivágunk. Ha veszítünk, hát veszítünk. Kezet fogunk majd a Real Madriddal, mert megérdemlik. De azt akarom, hogy játsszunk, és kiérdemeljük a továbbjutást” – mondta Guardiola a City hivatalos honlapjának.

A City a hétvégén a Luton ellen játszott az angol bajnokságban, és bár már a második percben gólt szereztek, elég döcögősen haladt a meccs. A 64. percben viszont beindult a gólgyártás. Előbb Kovacic, majd Haaland, Doku és Gvardiol lőttek 1-1 gólt, amire Barkley tudott csak válaszolni, így 5-1-el zárult a találkozó.

Ez nagyszerű hangulatot kovácsolhat a ma esti találkozóra is. A Luton elleni siker márcsak azért is volt fontos Guardioláéknak, mert az Arsenal és a Liverpool is pontokat hullajtott a hétvégén, így jelenleg 73 ponttal vezeti a bajnokságot a Manchester City. A hármasnak csupán hat mérkőzésük van arra, hogy eldöntsék kit illet majd a bajnoki cím.

A Real Madrid ezzel szemben a hétvégén egy szenvedő produkciót tudott csak felmutatni Mallorcán. A találokzót bár megnyerték Tchouameni 48. percben szerzett góljával, ám nem sokon múlt, hogy döntetlennel záruljon a találkozó.

A madridi szurkolóknak örömteli pillanat volt, amikor a Militao a 90. percben beállt, hiszen a brazil játékos hosszú sérüléséből épült fel. Ancelotti szerint még nem lesz képes egy teljes mérkőzést lejátszani erőnléti gondok miatt, ám várhatóan kap majd perceket a City ellen is.

Anchelotti továbbra sem számíthat a City ellen Courtoisra és Alabára, és az odavágón második sárgát begyűjtő Tschouamenire sem.

A Mancester City az angol lapok szerint az alábbi csapatot küldi majd pályára: Ederson – Walker, Stones, Dias, Gvardiol – Rodri, Kovacic, Foden, De Bruyne, Grealish – Haaland.

Manchester City – Real Madrid tippek

A Real Madrid korábbi középpályása Steve McManamann szerint a Manchester City a találkozó abszolút esélyese. Szerinte ugyanis a Citynek kedvez most minden. Visszaálltak a bajnokság élére, és az elmúlt években rendre 4 gólt rúgtak a Realnak odahaza. Szerinte a City nagyon jó úton halad ahhoz, hogy ismét megnyerje a Bajnokok Ligáját, és újra triplázzon, begyűjtve a bajnoki serleget, a BL serleget és az FA kupát.

McManamann szerint a Real Madrid egy nagyon jó csapat, ám még nem áll készen arra, hogy ismét Bajnokok Ligája serleget nyerjen. Szerinte Jude Bellingham leigazolása egy nyerő lépés volt, de még időre van szüksége ahhoz, hogy teljesen beilleszkedjen. Tegyük hozzá, hogy Bellingham nagyszerűen indította a karrierjét a spanyol fővárosban, és már az első mérkőzésen elnyerte a legtöbb szurkoló szívét.

man city real madrid

Az egyik kedvenc fogadási lehetőségünk a félidő 1,5 gól felett. Erre a Lucky Blocknál jelenleg 2,32-es szorzót kapunk. Ez sokkal csábítóbb, mint a sima hazai siker, amire csak 1,65-öt kapunk, vagy a City továbbjutás 1,34-ért.

Meglepetés lenne a Real Madrid győzelme? Erre óriási, 4,80-as oddsot kapunk! Még a spanyol továbbjutásra is 3,15-ös szorzót látunk, ami valljuk be nem lehetetlen. A tegnapi napon megtippeltük, hogy a PSG továbbjut a Barcelona ellen, bár a gólszegény Atletico Madrid tippünk nem jött be, a PSG-vel szép eredményt lehetett elérni.

A fogadóoldal ajánlatait elnézve a mindkét csapat gólt lő 1,56-ért elég csábító lehetőségnek tűnik, főleg ha hozzá tennénk a másik ma esti BL találkozó hasonló fogadási opcióját. Ekkor egy duplázás kijön.

Ami viszont számunkra érdekesebb lehetőségnek ígérkezik, az a Real Madrid csapat góljainak száma 1,5 fölé. Ez azért is tűnik érdekesnek, mert 2,90-et fizet rá a Lucky Block, és 90 perc alatt bármi megtörténhet. Ha eltekintünk a legutóbbi 4-0-tól, a Real Madrid általában lő legalább 1 gólt a manchesterieknek vendégként.

De persze a futballban bármi megtörténhet, egy biztos, élvezetes (legalább) 90 perc elé nézünk majd.

18+. Kérjük felelősségteljesen fogadj!

Zoltán a Fogadas.com csapatának tagja, több éves tapasztalattal a háta mögött. Szenvedélye a labdarúgás, évekig amatőr szinten játszott is, ám ezt lecserélte a mérkőzések elemzésére az évek során.